ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"

ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"

Маркування упаковкиМаркування упаковок

         На кожну упаковку повинно бути нанесене розбірливе і довговічне маркування, що вказує номер ООН, який відповідає вмісту в упаковці небезпечним вантажам, і позначений літерами "UN".
        У разі не упакованих виробів маркування наноситься на сам виріб, його опору або його транспортно-завантажувальний пристрій або на його пристрій для зберігання або запуску.
Всі маркувальні написи на упаковці:
    a) повинні бути чітко видимими та розбірливими:
    b) повинні бути здатні витримувати вплив будь-яких погодних умов без істотного зменшення їх якості.
         Стрілки, що вказують положення повинні мати розбірливе маркування у вигляді стрілок, що вказують, у якому стані повинна знаходитися упаковка, вони наносяться на:
    - комбінована тара з внутрішньою тарою, що містить рідини;
    - одиночна тара з вентиляційними отворами;
    - кріогенні посудини, призначені для перевезення охолоджених скраплених газів.

      Стрілки, що вказують потрібне положення упаковки, наносяться на дві протилежні вертикальні сторони упаковки і вказують правильний вертикальний напрям. Ці знаки повинні бути прямокутної форми і мати такі розміри, які дозволяють добре бачити з урахуванням розмірів упаковки. Прямокутна окантовка навколо стрілок не є обов'язковою.


        У разі перевезення небезпечних вантажів на упаковки мають наноситись знаки небезпеки зазначені для цих вантажів.
       Знаки небезпеки повинні привертати увагу персоналу, зайнятого у перевезенні небезпечних вантажів, та вказувати на види небезпеки вмісту упаковок.
        Знаки можуть замінюватися нестираним маркуванням небезпеки, яке з точностю відповідає запропонованим зразкам.
        Якщо в упаковці знаходяться два або більше небезпечних вантажів, упаковка позначається відповідними знаками небезпеки для кожного з вантажів. Знак додаткової небезпеки не наноситься у випадках, коли знак основної небезпеки вже вказує на цю небезпечну властивість вантажу.
        Усі знаки небезпеки на упаковках:
    а) повинні розміщуватись з одного боку, якщо розміри упаковки дають змогу це зробити;
    б) мають бути розміщені таким чином, щоб їх ніщо не закривало й не загороджувало та забезпечувалося вільне їх бачення;
    в) якщо вимагається нанесення кількох знаків небезпеки, вони мають бути розміщені поруч один біля одного.
        Якщо упаковка має неправильну геометричну форму або малі розміри, які не дозволяють належним чином розмістити на ній знаки небезпеки, дозволяється їх наносити за допомогою надійно закріпленої етикетки або в інший спосіб.
       На контейнерах середньої вантажопідйомності для масових вантажів місткістю понад 450 л знаки небезпеки повинні розміщуватись на двох протилежних стінках.


Спеціальні положення, що стосуються маркування речовин, небезпечних для навколишнього середовища.
        На упаковки, що містять небезпечні для навколишнього середовища речовини, що відповідають критеріям, передбаченим у пункті 2.2.9.1.10. ДОПНВ, повинен наноситися довговічний маркувальний знак небезпечних для навколишнього середовища речовин, за винятком одиночної тари і комбінованої тари, коли в такий одиночної тарі або внутрішній тарі комбінованої тари міститься:
      - кількість 5 л. або менше у випадку рідин;
      - маса нетто 5 кг. або менше у випадку твердих речовин;

       Маркувальний знак речовини, небезпечної для навколишнього середовища, має бути розташований поруч з маркувальними написами.


         Маркування небезпечних вантажів в обмежених кількостях
       Небезпечні вантажі повинні упаковуватись тільки у внутрішню тару, яка відповідно упаковується у зовнішню тару. Можна використовувати проміжну тару. Для перевезення таких виробів, як аерозолі або газові балончики - внутрішня тара не потрібна. Повна маса брутто упаковки не повинна перевищувати 30 кг.


         Маркування небезпечних вантажів у звільнених кількостях
     Упаковки, що містять звільнені кількості небезпечних вантажів, маркуються знаком. Маркувальний знак повинен містити перший або єдиний номер знака небезпеки, зазначений у Переліку небезпечних вантажів, для кожного небезпечного вантажу, що міститься в упаковці. У тих випадках, коли назву вантажовідправника або вантажоодержувача не вказано в інших місцях на упаковці, ці дані мають бути вказані на маркувальному знаку.


        Маркування балонів призначених для перевезення газів класу 2
         На посудини багаторазового використання повинна наноситися розбірливе і довговічне маркування, що містить наступні дані:
     а) номер ООН і належне відвантажувальне найменування газу або суміші газів;
        У разі сумішей необхідно вказувати не більше двох компонентів, які найбільшою мірою обумовлюють їх небезпечні властивості;
    b) для стиснених газів, що завантажуються по масі, і для зріджених газів - максимальна маса наповнення і маса порожньої посудини з фітингами і пристосуваннями, наявними на посудині в момент завантаження, або маса брутто:
    c) дата (рік) наступної періодичної перевірки.

      Ці написи можуть або набиватися, або зазначатися на міцній табличці або бирці, прикріпленій до посудини, або наноситися таким чином, щоб вони не стиралися і були добре видно, наприклад фарбою або будь-яким іншим еквівалентним способом.         Маркування транспортних пакетів
       На транспортний пакет повинні наноситися:
   a) маркувальна напис "ТРАНСПОРТНИЙ ПАКЕТ";
   b) номер ООН з літерами "UN", необхідні для упаковки знаки, і маркувальний знак речовини, небезпечної для навколишнього середовища, якщо такий вимагається для упаковок кожного небезпечного вантажу, що міститься в даному транспортному пакеті.
        Якщо не видно номери ООН. знаки небезпеки і маркувальний знак речовини, небезпечної для навколишнього середовища, характеризують всі небезпечні вантажі, що містяться у цьому транспортному пакеті, за винятком випадків. Якщо для різних упаковок потрібен один і той самий номер ООН. Один і той же знак небезпеки або маркувальний знак речовини, небезпечної для навколишнього середовища, їх досить нанести один раз.
    c) стрілки, що вказують положення, зображені на двох протилежних сторонах транспортних пакетів, що містять упаковки, які повинні бути забезпечені знаками за винятком випадків, коли знаки залишаються видимими.
         Кожна розташована в транспортному пакеті упаковка з небезпечними вантажами повинна відповідати всім застосовним до положень ДОПНВ Пакетування не повинно завдавати шкоди призначенню кожної окремої упаковки.

Якщо у вас виникли додаткові питання, будь ласка, зателефонуйте нам за телефоном (0352) 43-10-95    моб. (067) 74-76-724
Copyright  © 2000 - 2017, "Ternopil - Logistic". All rights reserved