ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"

ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"





Вимоги до уповноважених


    Уповноважений має пройти курс підготовки і знати:

    - вимоги національного законодавства з питань перевезення небезпечних вантажів, а також міжнародних конвенцій, угод та договорів;
    - класифікацію небезпечних вантажів (процедури класифікації розчинів та сумішей, структуру переліку небезпечних вантажів, класи небезпеки і принципи їх класифікації, характер речовин та виробів, що перевозяться, їх фізичні, хімічні, токсикологічні властивості);
    - загальні вимоги до упакування, великогабаритної тари, контейнерів середньої вантажопідйомності для масових вантажів, цистерн та контейнерів - цистерн тощо (типи, коди, маркування, конструкція, порядок перевірки та випробування);
    - маркувальні написи, знаки небезпеки, великі знаки небезпеки та таблиці оранжевого кольору (нанесення маркування та знаків небезпеки на упаковки, кріплення великих знаків небезпеки та табличок оранжевого кольору на транспортних засобах, цистернах тощо);
    - вимоги до перевізних документів та порядок їх заповнення (товаро-транспортний документ на небезпечні вантажі, письмові інструкції, свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів, ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, копії міжнародних двосторонніх та багатосторонніх договорів, інші документи);
    - способи відправлення й обмеження на відправлення (перевезення пов­ним завантаженням, перевезення навалом/насипом, перевезення в контейне­рах середньої вантажопідйомності для масових вантажів, великогабаритній тарі, контейнерні перевезення, перевезення у вбудованих або знімних цистернах);
    - вимоги до екіпажу транспортного засобу та його професійної підготовки;
    - перевезення пасажирів;
    - заборони спільного навантаження й запобіжних заходів, пов’язаних зі спільним навантаженням;
    - розподілу вантажів;
    - обмежень кількостей, що перевозяться, і винятків відносно кількостей;
    - обробки та укладання вантажів (упакування, наповнення, навантаження та розвантаження - коефіцієнти наповнення - укладання й розподіл);
    - очищення та/або дегазації перед упакуванням, наповненням, наванта­женням і після розвантаження;
    - вимоги до письмових інструкцій (застосування інструкцій і захисне спорядження екіпажа);
    - вимог щодо спостереження (стоянка);
    - правил руху й обмежень, що стосуються руху;
    - причини аварій, пов‘язаних із перевезенням небезпечних вантажів, та їх наслідки (експлуатаційного викиду або випадкового витоку забруднюючих речовин);
    - вимог щодо транспортного обладнання.

        Для виконання своїх функцій уповноважений повинен мати свідоцтво про проходження спеціального навчання. Спеціальне навчання уповноважених здійснюється Центрами спеціального навчання, визначеними Головним сервісним центром МВС України.
        Метою спеціального навчання є надання уповноваженим достатніх знань щодо видів небезпеки, пов’язаних з перевезенням небезпечних вантажів, умов перевезення небезпечних вантажів, вимог актів законодавства та нормативних документів у сфері перевезень таких вантажів, задач та функцій уповноваженого. Під час проходження спеціального навчання уповноважений має набути навички користування нормативними документами у сфері дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
        Під час проведення теоретичних, практичних занять та іспиту уповноваженим повинна бути надана можливість користування друкованими нормативно-правовими актами з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ та Правилами дорожнього перевезення небезпечних вантажів), а також прикладним програмним забезпеченням з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів.
       Після проходження спеціального навчання, для отримання свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, кандидат повинен скласти іспит у Регіональному Сервісному Центрі МВС України.
       Термін дії свідоцтва становить п‘ять років. Цей термін може бути продовжено на наступний п‘ятирічний період, якщо власник свідоцтва протягом попереднього року, до завершення терміну його дії, пройшов курс перепідготовки та успішно склав іспит.
       Свідоцтво про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів, видане компетентним органом іншої держави - учасниці ДОПНВ, визнається дійсним протягом зазначеного в ньому терміну дії.
       Іспити проводяться письмово та (або) з використанням комп’ютерної техніки.
      Екзаменаційний білет складається із двох завдань:
       а) кандидату видається завдання, що включає не менше ніж 20 питань, які повинні охоплювати щонайменше теми вказані в підрозділі 1.8.3.11 ДОПНВ (п. 8.7 Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів). Завдання може включати питання, що мають декілька варіантів відповіді, із яких необхідно зробити вибір. В цьому разі два таких питання прирівнюються до одного звичайного питання;
     б) кандидату видається практичне завдання, пов’язане з функціями уповноваженого, вказаними в підрозділі 1.8.3.3 додатка А ДОПНВ (п. 8.3 Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів).
       Питання та практичні завдання залежно від їх складності можуть оцінюватись різною кількістю балів. Кількість балів по кожному питанню та практичному завданню вказується в екзаменаційному білеті.
Іспит за курсом перепідготовки, окрім питань за темами, вказаними в підпункті а), повинен включати питання, які стосуються змін, що були внесені в нормативні документи з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів з часу видачі або подовження останнього Свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів. При складанні іспиту за курсом перепідготовки слухач не повинен виконувати практичного завдання, що передбачено вимогами підпункту б).
       Питання та практичні завдання, що використовуються під час іспиту, обираються із переліку питань та практичних завдань, затверджених Головним сервісним центром МВС України.
       Під час іспиту слухачам дозволяється користуватись нормативними документами з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ, Правилами тощо), а також прикладним програмним забезпеченням рекомендованим Головним сервісним центром МВС України.
       Іспит вважається складеним, якщо кандидат під час складання іспиту набрав не менше 60% від загальної кількості балів за білетом. При цьому, кількість набраних балів по кожному із завдань, передбачених підпунктами а) та б), не повинна бути меншою ніж 50% від максимальної кількості балів за відповідним завданням. Тривалість іспиту з курсу первинного навчання становить 2,5 години та з курсу перепідготовки – 2 години.
       Кандидатам, які не склали іспит Регіональним сервісним центром МВС України призначається повторний іспит. Повторний іспит призначається не раніше ніж через 5 днів.
       У разі виявлення порушень законодавства з питань дорожнього перевезення небезпечних вантажів, що можуть призвести до руйнування або пошкодження доріг та вулиць, споруд на них, транспортних засобів або створити небезпеку для життя і здоров’я людей чи настання інших тяжких наслідків, та повторних порушень, що були допущені суб'єктом перевезення небезпечних вантажів, компетентні органи можуть вимагати від уповноваженого, призначеного цим суб’єктом, повторного складання іспиту.
Термін дії свідоцтва становить п’ять років. Для продовження терміну дії сві­доцтва уповноважений повинен протягом останнього року його дії пройти курс перепідготовки і успішно скласти іспит. Новий термін дії починається від дня витікання попереднього терміну дії свідоцтва. Тривалість курсу перепідготов­ки становить 40 годин. Тривалість іспиту з курсу перепідготовки становить 2 години.
      Видача свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів у випадках їх втрати або непридатності до використання здійснюється на підставі наданих відповідних документів, та складання іспитів.


Якщо у вас виникли додаткові питання, будь ласка, зателефонуйте нам за телефоном (0352) 43-10-95    моб. (067) 74-76-724
Copyright  © 2021  "Ternopil - Logistic".