ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"

ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"

ППЗІІФ "Тернопіль - Логістік"





Перевезення селітри аміачної та добрив


Перевезення селітри аміачної та добрив

Аміачна селітра (Нітрат амонію, AMMONIUM NITRATE, азотнокислий амоній) та Добрива аміачно-нітратні (AMMONIUM NITRATE BASED FERTILIZER) широко застосовуються в сільському господарстві.
Наша область є аграрною, а заводи, де виробляють мінеральні добрива, знаходяться за межами області,  тому велика кількість таких добрив перевозиться, в тому числі і автомобільним транспортом.

Аміачна селітра відноситься до небезпечних речовин, клас 5.1, Окислювальні речовини, №ООН 1942 і перевозиться під відвантажувальним найменуванням «АМОНІЮ НІТРАТ».


Добриво аміачно-нітратне відноситься до небезпечних речовин, клас 5.1, Окислювальні речовини, №ООН 2067 і перевозиться під відвантажувальним найменуванням «ДОБРИВО НА ОСНОВІ АМОНІЮ НІТРАТУ».


Вищевказані речовини з №ООН 1942 і 2067 можуть перевозитись автомобільним транспортом трьома способами:
   1 . В упаковках (мішках, м’яких контейнерах КСМ);
   2.  Навалом/насипом;
   3.  В цистернах для сипучих речовин типу SGAV.  

Однак на даний час найбільш поширеним способом перевезення є - в упаковках.
Причому речовини з № ООН 1942 і 2067 можуть бути упаковані в таку тару:
В мішки типу 5H3, 5H4(полімерні);
5L3(текстильні водонепроникні);
5М2(багатошарові паперові, вологонепроникні) – максимальною масою нетто 50кг.
В м’які КСМ (контейнери для масових вантажів) типу
         13Н1,13Н2,13Н3,13Н4,13Н5 – з тканинного пластичного матеріалу),
         13L1,13L2,13L3,13L4 (текстильні),
         13М1,13М2 (паперові багатошарові) – так звані «Біг Бег».

В залежності від типу найчастіше зустрічаються м’які КСМ масою 400, 500, 1000 кг.



На мішок чи м’який КСМ наноситься знак небезпеки Кл.5.1 та № ООН, перед яким стоїть символ UN, наприклад  UN 1942, UN 2067.
Знак небезпеки розміром 100 х100 мм та № ООН наноситься на одну сторону мішка чи КСМ, якщо об’єм упаковки менше 450 л. При об’ємі більше 450 л - знак небезпеки та № ООН речовини наноситься на дві протилежні сторони упаковки. Відвантажувальне найменування речовини не є обов’язковим, хоча може і бути. Всі інші написи, які можуть бути на тарі, наприклад, - хімічний склад, застосування і т.д. не відносяться до маркування вантажу. 


Упаковані вантажі з № ООН 1942 («Селітра») та 2067 («Добриво») можуть перевозитись транспортними засобами або контейнерами, які можуть бути :
    1) відкриті;
    2) криті брезентом;
    3) закриті (фургони).


При завантаженні в транспортний засіб упакованих речовин з № ООН 1942 або 2067 загальною кількістю більше 1000 кг - транспортний засіб повинен мати маркування чистими табличками оранжевого кольору розміром 300 х 400 мм, одна з яких розміщується спереду, а друга - ззаду транспортного засобу.


При завантаженні таких упакованих речовин в контейнер, транспортний засіб маркується чистими табличками оранжевого кольору спереду та ззаду  транспортного засобу, а на контейнер наносяться великі знаки небезпеки Кл.5.1 розміром не менше 250 х 250 мм з усіх чотирьох сторін контейнера.


Під час перевезення в кабіні транспортного засобу можуть знаходитись тільки члени екіпажу, перевезення пасажирів не допускається.
Окрім документів, передбачених ПДР, в кабіні транспортного засобу повинні бути такі документи (п.9 розділ І «Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів» - в подальшому «Правила») :
     1) транспортний документ – накладна, товаро-транспортна, видаткова накладна, CMR з такими обов’язковими записами:
          - Відправник вантажу та його місцезнаходження;
          - Отримувач вантажу та його місцезнаходження;
          - Найменування вантажу, НАПРИКЛАД
           «UN 1942, АМОНІЮ НІТРАТ,5.1, ІІІ»
           «UN 2067, ДОБРИВО НА ОСНОВІ АМОНІЮ НІТРАТУ, 5.1, ІІІ»
           - Кількість вантажу.
    2) Дійсне ДОПНВ - свідоцтво водія.
    3) Письмова інструкція відповідно ДОПНВ.
    4) Копія договору обов’язкового страхування відповідальності суб’єктів перевезення небезпечних вантажів.
    5) Документ що посвідчує особу з фотографією для кожного члена екіпажу.
Свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів (документ з червоною полосою) та Погодження маршруту руху транспортного засобу при такому перевезенні не потрібно.


Транспортний засіб повинен бути укомплектований додатковим обладнанням та засобами захисту на випадок аварії відповідно п.11 розділ І «Правил», які вказані в письмових інструкціях, та засобами пожежогасіння, відповідно п.10 розділ І «Правил».
Після розвантаження транспортного засобу таблички оранжевого кольору закриваються або вилучаються.
При перевезенні упаковок з небезпечними вантажами з № ООН 1942 або 2067 в кількості до 1000 кг включно транспортний засіб може не маркуватися табличками оранжевого кольору, при цьому із необхідних документів в кабіні транспортного засобу повинен бути тільки транспортний документ (Накладна).

За порушення Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів згідно із частиною четвертою Статті 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення на водія може бути накладено штраф в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн) і на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів - 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).




Якщо у вас виникли додаткові питання, будь ласка, зателефонуйте нам за телефоном (0352) 43-10-95    моб. (067) 74-76-724
Copyright  © 2021  "Ternopil - Logistic".